İçeriğe geç
Anasayfa » UgCS SkyHub 3 ve Gerçek Arazi Takip (TTF) v2

UgCS SkyHub 3 ve Gerçek Arazi Takip (TTF) v2

UgCS SkyHub 3 çözümü, ticari araştırma ve inceleme amaçlarına yönelik İHA yeteneklerini geliştirmek üzere tasarlanmış bir donanım ve yazılım setidir. Temelde, UgCS drone tabanlı jeofizik sensör sisteminizin kalbinde yer alan yerleşik bilgisayardır. M300RTK’de UgCS SkyHub ve TTF kurulumuyla ilgili videoyu buradan izleyin .

UgCS SkyHub’ın rolü:

 • Yükseklik radarına sahip yerleşik bir sensör tarafından elde edilen verileri toplamak ve saklamak.
 • Verileri (coğrafi etiketleme dahil) işleme ve analiz için uygun bir formatta dönüştürmek ve kaydetmek
 • İşleme ve analiz yazılımına indirilmek üzere çok sayıda dosya türü sağlamak
 • Uçuş parametrelerini elde etmek için drone uçuş kontrolörü ile iletişim kurmak
 • Özel uçuş kontrol algoritmalarını uygulamak
 • Genişletilmiş İHA teşhisi sağlamak için

UgCS SkyHub şu anda aşağıdaki DJI drone’larla uyumludur: M200, M210, M210V2, M300, M600. Ayrıca DJI A3 ve PixHawk Arducopter kontrol cihazını kullanan tüm drone’lar için destek mevcuttur. SkyHub Kılavuzunu buradan indirebilirsiniz.

TTF’yi Etkinleştirmek için Nomad Radar

UgCS Gerçek Arazi Takibi (UgCS TTF)

UgCS SkyHub’ı Nano Radar NA24 ile birlikte kullanarak, herhangi bir uyumlu drone, yerleşik sensörün ihtiyacına bağlı olarak belirli bir AGL’de (TTF Modunda) uçabilir. Örneğin, Yere Nüfuz Eden Radar (GPR) için drone 0,6 m AGL’de uçabilir veya metan ölçüm görevleri için drone 20 m AGL’de uçabilir. Kullanıcı, TTF’nin yanı sıra, drone’nun dalmasını, pozisyona dönmesini ve diziyi tekrarlamak için bir sonraki ara noktaya uçmasını sağlayan GrassHopper Modunu da etkinleştirebilir. Bu özellik özellikle Hidrografi araştırmalarını yürütmek için kullanışlıdır.

UgCS Engel Tespit Radarı (UgCS ODR)

UgCS SkyHub’ın UgCS ODR ile birlikte kullanılması, pilota rutin sensör görevleri sırasında meydana gelebilecek istenmeyen kazalara karşı ekstra koruma sağlar. ODR, kullanıcılara jeofizik sensör görevlerini uçururken ekstra gönül rahatlığı sağlamak için M300 RTK üzerindeki mevcut UgCS radar altimetresiyle birlikte çalışır. ODR, UgCS SkyHub’un desteklenen sensörler listesine eklenen yeni bir üründür ve radar altimetre gibi kolay ve hızlı bir bağlantıya sahiptir.

Bu sistem Gerçek Arazi Takip veya TTF modunda (yer üzerinde sabit bir yükselmeyi sağlamak için radar altimetre kullanıldığında) ve normal otopilot görevlerinde kullanılabilir. ODR aynı zamanda, ağaç dallarının kenarlarını veya diğer ön çıkıntı yapan özelliklerin parçalarını yakalama olasılığının bir risk olarak kaldığı görev planlaması için dijital yükseklik modelleri (DEM) kullanıldığında, manyetik araştırmalar için de son derece kullanışlıdır.

ODR, M600 Pro ve M300RTK drone’lar için mevcuttur. Daha fazlasını öğrenmek için lütfen iletişime geçin. Bize Ulaşın .

M300RTK ODR Yapılandırması

Güvenli Araştırma için UgCS Sensörleri

SPH Engineering, müşterinin proje ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli kitler sağlar. UgCS SkyHub’un Nano Radar’ı nasıl ayrı bir sensör olarak ele aldığına dikkat edin. Drone kitleri için mevcut irtifa sensörleri aşağıdadır;  UgCS sensör kitleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

 • UgCS Gerçek Arazi Takip (UgCS TTF) kiti
 • UgCS Yere Nüfuz Eden Radar (UgCS GPR) kiti (UgCS TTF kitini içerir)
 • UgCS Metan Araştırma kiti (TTF kitiyle veya TTF kiti olmadan)
 • UgCS Yankılı siren kiti / UgCS Batimetri Kiti (TTF kitini içerir)

Keskin göz, Manyetometreler için bir kitin olmadığını fark edecektir. Bunun nedeni, tüm manyetometrelere (SENSYS R3, SENSYS R4 ve Geomatrix MagArrow) ilişkin verilerin ilgili manyetometrenin kaydedicilerinde saklanmasıdır. Buna rağmen UgCS, UgCS SkyHub’u sensörlere bağlayan ve hem veri hem de güç için bazı yenilikçi kısayollar sağlayan bir dizi ekstra seçeneğe sahiptir. Yukarıda belirtilen dört kit, UgCS SkyHub bilgisayarını, kabloları ve ilgili UgCS yazılımını içerir. Özel yükler eklenerek UgCS SkyHub’ın yetenekleri genişletilebilir. Bunu yapmak için UgCS SkyHub SDK’yı kullanın, daha fazla ayrıntıyı burada bulabilirsiniz:  SkyHub SDK

Yararlı Özellikler

UgCS SkyHub, iletişim ve güç için herhangi bir uyumlu drone’a saniyeler içinde kolayca bağlanır. 3D baskılı klipslerle ( bkz. UgCS Parça Kitaplığı ), mekanik sabitlemenin gerçekleştirilmesi hızlı ve kolaydır. Güvenilir ve sağlam konnektörler kullanarak sensör gücü ve veri seçenekleri sunarak onları havadaki uygulamalar için ideal hale getirir. Hem giriş hem de çıkış gücü için güvenlik özellikleri sağlar ve tamamen izole edilmiş ve ESD korumalı harici arayüzler sağlar.

SkyHub şunları içerir:

 • 64 GB yerleşik bellek
 • Çalışma aralığı -25 ila +85 derece
 • Seçilebilir Güç Sensörü Çıkışı (9/12/15/18V)
 • WiFi ve Bluetooth etkin
 • Kompakt Boyut
 • Hafif (195g)

UgCS SkyHub 3, sensörler için sonsuz bağlantıya sahiptir: 3 x UART ve GPIO, 1 x UART ve RS-232, 1 X RS-232 ve GPIO ve 2 x USB. İletişim Ethernet ve hem WIFI hem de Bluetooth yöntemleri kullanılarak da mümkündür.

SkyHub 3 Bağlantı Noktası Esnekliği

UgCS Özel Yük İzleme (UgCS BGBM)

Yukarıda görüldüğü gibi, CPM arayüzü bir UgCS Metan Araştırması için konfigürasyonu göstermektedir. Burada üç (sensörün) eklendiğini görüyoruz; sabit 3 m AGL’yi etkinleştiren TTF radarı, rüzgar hızını kaydetmek için bir Anenometre ve son olarak Milyon x Metre Başına Parça (PPMxM) cinsinden metan lazer kaydı.

Prism 2, Pergam Gas Analyser veya HydroMagic gibi yazılımlarda görev sonrası işleme ve analiz için indirebileceğimiz dosya türleri seçimi, UgCS CPM aracılığıyla sağlanır.

Kullanıcıların bir UgCS drone sensör sistemini çalıştırmak için ihtiyaç duyduğu üç yazılım öğesi vardır. 1. UgCS Pro, 2. UgCS yardımcı uygulaması ve 3. UgCS Özel Yük Monitörü (CPM). CPM, UgCS Pro ile entegre olan ve sensörlerin doğrudan yönetilmesini sağlayan UgCS yazılımıdır. Kullanıcının UgCS SkyHub yerleşik bilgisayarına erişmesini sağlayan CPM’dir.

Bir kullanıcı UgCS’den bir sensör sistemi satın aldığında aynı zamanda CPM’ye de erişebilir. Standart eğitim sırasında kullanıcılara nasıl kurulacağı, nasıl çalıştırılacağı ve CPM’den en iyi şekilde nasıl yararlanılacağı öğretilir.

Dosya Türü Aracı
UgCS BGBM Arayüzü